Image

Vlásenkář a maskér


1letý učební obor

Máš výuční list nebo maturitu nebo se ti maturita nepovedla a přemýšlíš co dál? Kvalifikuj se u nás jako Vlásenkář a maskér!

Naučíš se vytvářet upravovat účesy podle návrhů, zhotovovat, nasazovat a lepit vlasové doplňky, vytvářet charakterové paruky, zhotovovat historické paruky, realizovat maskérské práce, líčit a odličovat tváře, ruce a tělo, stylizovat líčení, zhotovovat různé druhy divadelních, filmových a televizních masek, provádět deformování tváře nebo lepit a snímat masky.


Stáhni si přihlášku

Kriteria

Důležité informace a formuláře

Výsledky 1. kola PŘ

KÓD OBORU
82-51-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Vlásenkář a maskér

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA (zkrácená)
1 rok

FORMA STUDIA
Denní

MÍSTO VÝUKY
Hradec Králové

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
7

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


S tímto oborem se o uplatnění bát nemusíš – práci si najdeš nejen u filmu nebo v televizi, ale i v divadlech. Navíc si vždycky můžeš otevřít vlastní vlásenkářský podnik.

Kvalitní praxe


Teoretické znalosti tvoří pouze malou část studia, většina se věnuje pouze praktické výuce. Díky intenzivnímu výcviku budeš připraven/a na praxi.

Výuční list za 1 rok


Chceš získat výuční list co nejrychleji? Za pouhý jeden rok se staneš kvalifikovaným maskérem a vlásenkářem.

Pokračuj dál


Studium je zcela zdarma. Narozdíl od mnoha veřejných kurzů se u nás maskérem a vlásenkářem staneš bezplatně.

Začni podnikat


Osvojíš si provozní znalosti a základy ekonomiky – ty se ti budou hodit v budoucím zaměstnání i při podnikání.

Kde se uplatníš


Uplatníš především při výkonu povolání vlásenkář a maskér v oblasti scénické tvorby, případně jako zhotovitel paruk jako zdravotní pomůcky. Budeš připraven zhotovovat podle návrhů a v souladu s tvůrčím záměrem paruky, vlásenkářsko-maskérské výrobky a scénické masky, provádět líčení účinkujících, upravovat jejich účesy a masky. Odpovídající činnosti budeš moci vykonávat buď samostatnou činností jako OSVČ nebo v dílnách divadel a televizních či filmových studií.

Co se na oboru naučíš?


  • získáš přehled o historickém vývoji výtvarného umění a příslušného uměleckého řemesla a osvojí si základní výtvarné techniky
  • pro vlastní vytváření výrobků se naučíš ovládat tradiční technologické postupy a techniky, získají znalosti o použití jednotlivých druhů materiálů
  • naučíš se upravovat účesy podle návrhů, zhotovovat, nasazovat a lepit vlasové doplňky, vytvářet charakterové paruky, zhotovovat historické paruky
  • naučíš se realizovat maskérské práce, líčit a odličovat tváře, ruce a tělo, stylizovat líčení, zhotovovat různé druhy divadelních, filmových a televizních masek, provádět deformování tváře, lepit a snímat masky
  • naučíš se provádět všechny činnosti podle výkresové dokumentace nebo výtvarných návrhů tak, aby výrazové efekty splňovaly tvůrčí záměr inscenátora
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Co o nás říkají žáci a absolventi?


Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich žáků a absolventů.
Image

Michal Dvořáček

absolvent oboru Nástavba - podnikání 2011, ředitel obchodní sítě eDo Finance a.s.
"Škola mi dala základy v podnikání a ekonomice, které jsem využil dále ve svém vlastním podnikání. Dnes jsem ředitelem obchodní sítě eDO Finance a.s. a vedu tým 35 spolupracovníků v oboru financí. Na SŠSOG mám jen ty nejlepší vzpomínky."
Image

Michael Šimončič

absolvent oboru Sportovní management 2015, Store Manager O2 a podnikatel
"Spojení sportu a studia na této škole funguje a student dostane maximální podporu ze strany školy. Škola mě připravila na následující životní období, na to co přijde, když hokej nevyjde. Základy ekonomiky a podnikání aktuálně plně využívám ve své práci."

Chceš studovat tento obor?

Vyber si SŠSOG Hradec Králové - školu, která nastartuje tvoji kariéru profesionálního vlásenkáře a maskéra.
Zjisti, jak na přijímačky