Image

Zahradník


3letý učební obor

Trávíš nejraději čas v přírodě? Miluješ vůni květin a doma pěstuješ, co se dá? Nevadí ti mít ruce od hlíny a nedovedeš si představit pracovat v kanceláři? Tak to jsi na správném místě!

Naučíš se pečovat o rostliny od úplného semínka, ošetřovat je a sklízet jejich plody. Zvládneš se postarat také o sady a městskou zeleň. A jako správný zahradník se naučíš uvázat voňavé kytice, které udělají radost každé dámě.


Stáhni si přihlášku

Kriteria 2. kolo

Důležité informace a formuláře

Výsledky 2. kola PŘ

KÓD OBORU
41-52-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Zahradník

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

MÍSTO VÝUKY
Hradec Králové

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
29

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč jít na tento obor


Tvoř radost


Tvá práce bude dělat lidem radost – každý má rád čistý park, hezké květiny nebo sladká jablka!

Stipendium


V rámci studia dostaneš stipendijní podporu od kraje – ve třeťáku to na základě tvých studijních výsledků může být až 6 000 korun ročně.

Kvalitní praxe


Praxi získáš nejen v prostorách školy, ale také v zahradnickém centru v Hornbachu.

Opravdový odborník


Staneš se odborníkem na pěstování letniček, bylin, pokojových rostlin, ovoce i zeleniny. Vyznáš se v jejich chorobách, ochráníš je před škůdci a zvládneš poskytnout poradenství v pěstování.

Rozvíjej dovednosti


Spolupracujeme s Výzkumným ústavem šlechtitelským a ovocnářským v Holovousech. Tam tě čekají různé workshopy – dozvíš se třeba, jak na řez ovocných dřevin.

Pokračuj dál


Vzdělávej se dál. Maturitu můžeš získat na nástavbě přímo na škole a potom se klidně vydat i na vysokou školu!

Kde se uplatníš


Čeká tě rozmanitá a voňavá práce. Uplatnění najdeš třeba ve firmách zaměřených na úpravy a realizace zahrad, v zahradnictvích a hobby marketech. Potřebovat tě budou také ovocnářské firmy nebo květinářství – budeš pěstovat ovoce, zeleninu, sázet stromy i květiny.

A když tě to bude opravdu bavit, můžeš si dodělat maturitu na nástavbě a pak studovat třeba zahradní architekturu na vysoké.

Co se na oboru naučíš?


  • Ve školním zahradnictví se naučíš množit a pěstovat různé druhy rostlin. To, co vypěstujeme, také prodáme – zákazníci se k nám rádi vrací!
  • Ve školní prodejně květin si osvojíš různé způsoby vázání a aranžování květin. Tvoje výtvory budou zdobit nejen školu, ale také akce v našem okolí.
  • Naučíš se realizovat a udržovat zahrady, roubovat okrasné dřeviny a pečovat o celé sady. Přesvědčit se o tom můžeš v lázních Poděbrady, kde se každoročně podílíme na květinové úpravě lázeňské kolonády.
  • Staneš se odborníkem na pěstování letniček, bylin, pokojových rostlin, ovoce i zeleniny. Vyznáš se v jejich chorobách, ochráníš je před škůdci a zvládneš poskytnout poradenství v pěstování.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Co o nás říkají žáci a absolventi?


Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich žáků a absolventů.
Image

Michal Dvořáček

absolvent oboru Nástavba - podnikání 2011, ředitel obchodní sítě eDo Finance a.s.
"Škola mi dala základy v podnikání a ekonomice, které jsem využil dále ve svém vlastním podnikání. Dnes jsem ředitelem obchodní sítě eDO Finance a.s. a vedu tým 35 spolupracovníků v oboru financí. Na SŠSOG mám jen ty nejlepší vzpomínky."
Image

Michael Šimončič

absolvent oboru Sportovní management 2015, Store Manager O2 a podnikatel
"Spojení sportu a studia na této škole funguje a student dostane maximální podporu ze strany školy. Škola mě připravila na následující životní období, na to co přijde, když hokej nevyjde. Základy ekonomiky a podnikání aktuálně plně využívám ve své práci."

Chceš studovat tento obor?

Vyber si SŠSOG Hradec Králové a nastartuj svoji kariéru jako profesionální zahradník.
Zjisti, jak na přijímačky