Síť Euro-učeň

 

V souvislosti se snahou o zvýšení podpory a propagace mezinárodních stáží v odborném vzdělávání vznikla v roce 2017 za spolupráce národních agentur programu Erasmus+ z České republiky, Německa, Rakouska, Dánska, Finska a Itálie nová iniciativa EuroApprentices Network, neboli

Síť Euro-učňů.

 

Do sítě se zapojili účastníci stáží programu Erasmus+ v odborném vzdělávání a přípravě, kteří měli možnost v předchozích dvou letech vzájemně sdílet své zkušenosti ze stáží na mezinárodních setkáních v Kolíně nad Rýnem a ve Vídni a po návratu domů propagovali Erasmus+ ve svých regionech. Naši školu reprezentoval Daniel Bureš, který se zúčastnil několika mezinárodních setkání a patřil mezi zakládající členy.

V roce 2019 vstoupili do sítě Michaela Andrýsová a Jakub Kašajík, kteří se zúčastnili stáže ve Španělsku. Studenti si připravili akce, na kterých reprezentovali obor Gastronomie a zároveň informovali o možnostech zapojení do sítě Euro-učňů. Pro žáky naší školy si připravili prezentace a zároveň reprezentovali školu na VET Festu v Praze, kde flambovali palačinky před publikem. Zajímavým způsobem prezentují a šíří dobré jméno stáží nejen na naší škole, ale též v Královehradeckém regionu.

 

 

 


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Aktuality
Online Den otevřených dveří
Přečíst více…
09.10 - Podzimní výstava a den otevřených dveří 22. 10 se ruší
Přečíst více…
09.10. - Informace k distanční výuce
Přečíst více…